تبلیغات
دیدبان شیعه- بدعت وشیعیان - چگونگی تبلیغ فرقه وهابیت تکفیری در میان مردم
امروزه وهابیت به عنوان یک فرقه ضاله وهابیت تکفیری و آل سعود به گونه‌ ای دست به تخریب اسلام ناب محمدی(ص) زده که سراسر دنیا با توجه به اعمال و رفتار این گروه افراطی، دین اسلام را به عنوان دینی خشک‌ و خشن که هیچ گونه انعطاف و مهربانی در آن وجود ندارد تلقی می‌کنند.

مدعیان اسلامِ سلفِ صالح با اسامی و رنگ و لعاب دینی و مذهبی در قالب گروه ها و احزاب گوناگون و به صورت مسلحانه، این روزها با مردم مظلوم و بی دفاع افغانستان، پاکستان و سوریه و عراق و لبنان از شیعه و سنّی و یهودی و مسیحی، رفتاری انجام می دهند که روی جنایت کاران تاریخ از یزید و حجّاج و ... و چنگیز و هیتلر و موسیلینی و صدام و ... را سفید کرده اند!. اُف و نفرین بر این تروریست های خبیث و حامیان سیاسی و مالی آنها همانند آمریکا و صهیونیسم و آل سعود.

از این رو بر تمامی مسمانان جهان است تا با جدا نمودن صفوف خود از این گروه ضالّه، ماهیت آن را در جهان افشا نمایند تا بر همگان واضح و روشن شود که وهابیت وصله ناهمگونی است که هرگز به اسلام ناب محمدی(ص) نخواهد چسبید.


1- شیوه های تبلیغ وهابیت

حکّام وهابی آل‌سعود، از تمامی امکاناتی که از استخراج نفت و سایر درآمدها به دست می‌آورد، در راه تبلیغ حکومت و آیین منحرف وهابیت استفاده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های فرهنگی آنان تلاش در معرفی رژیم سعودی به عنوان حکومتی هماهنگ با قرآن و سنت نبوی (ص) است؟!.

وهابیت در زمان حاضر از منابع مالی قابل توجهی برخوردار است که ناشی از قدرت نفت و ثروت فراوان کشور عربستان است و به اعتراف کشورهای صنعتی دنیا، وهابیت بر بیشترین و بزرگ‌ترین مخازن نفتی جهان تسلّط دارد، از آنجا که بیشترین تجمع وهابی‌ها در عربستان سعوی است، سرنوشت و منافع‌ بخش
عمده‌ای از مردم عربستان با خاندان سعودی گرده خورده است.

جمعیت خاندان آل‌سعود که بیش از چهار هزار نفر هستند عمده مشاغل و پست‌های کلیدی را در سراسر کشور عربستان در دست دارند، از طرف دیگر هیچ قانونی در مقابل پادشاه که در مرکز وهابیت قرار دارد، وضع نشده است.

وهابی‌ها نسبت به آیین‌ها و شعایر مذهبی سخت‌گیری زیادی دارند و با تعمیر و ساختن قبور پیامبران، زیارت قبور اموات، توسل به اولیای الهی، نذر برای درگذشتگان، طلب شفاعت و بزرگداشت آن‌ها به طور جدی برخورد می‌کنند. تمامی کتاب‌ها، مجلات و سخنرانی خطیبان در مساجد، به ویژه مسجد‌الحرام و مسجد‌النبی(ص) که چاپ و منتشر می‌شود، درباره مباحث توحید و شرک، بدعت و نهی مردم در استفاده از دعا و توسل و شفاعت است.

اوج گسترش شعایر مذهبی وهابیت در موسم فریضه حج تمتع دیده می‌شود. به دلیل اهمیتی که مسئله حج در بین مسلمانان جهان دارد و حضور میلیونی مسلمان در این کشور، حاکمان سعودی وزارتخانه‌ای مستقل به نام «حج» تشکیل داده‌اند که وظیفه اساسی و مهم آن رسیدگی به مسایل حج و حجاج است.
تمامی علما و دانشمندان وهابی باید برای برگزاری مراسم آمادگی کامل داشته باشند و احکام و سوالات شرعی حاجیان را بر اساس فرقه وهابیت پاسخ گویند.

حکّام وهابی آل‌سعود از تمامی امکاناتی که از استخراج نفت و سایر درآمدها به دست می‌آورد، در راه تبلیغ حکومت استبدادی سعودی و آیین منحرف وهابیت استفاده می‌کنند.

2- تاسیس کتابخانه‌های مدرن برای تبلیغ وهابیت

یکی دیگر از برنامه‌های جدی وهابیت تاسیس کتابخانه‌های مهم است که تعدادی از این کتابخانه‌ها به این شرح است:
- کتابخانه دانشگاه «ملک سعود» در شهر ریاض با بیش از 11 میلیون جلد کتاب عربی و فارسی، سه هزار نشریه ادواری، هشت هزار و 600 نشریه دولتی و منابع کمیاب خطی فراوان.
- کتابخانه عمومی «ملک عبدالعزیز» دارای 200 هزار جلد کتاب عربی، انگلیسی و مجموعه زیادی از نسخه‌های خطی کمیاب و نشریات ادواری در موضوعات گوناگون.
- کتابخانه دانشگاه اسلامی «مدینه منوره» دارای 334 هزار جلد کتاب، نشریه، پایان نامه، اسلاید و میکروفیلم در موضوعات گوناگون.
- کتابخانه «انجمن اداره عمومی» دارای بیش از یک میلیون و 770 هزار جلد کتاب عربی، انگلیسی و مجلات دوره‌ای و نشریات دولتی.
- کتابخانه ملی «ملک فیصل» دارای 37 هزار جلد کتاب به زبان عربی، انگلیسی و فرانسوی.
- و کتابخانه ملی «ملک فهد» که در حال حاضر، بیش از 30 هزار مدرک و سند پیرامون تاریخ عربستان و توسعه کشور سعودی نگهداری می‌کند. اینها از جمله کتابخانه‌هایی هستند که برای حفظ و نگهداری از آثار وهابیت در عربستان فعالیت دارند.
ناگفته پیدا است که بخش مهمی از کتاب‌های منتشر شده به زبان‌های عربی، انگلیسی، فارسی و اردو در چاپخانه‌ها غیر از کتب قدیمی پیشوایان سلفی‌گری مانند ابن‌ تیمیه، ابن ‌قیّم، ابن‌ کثیر و محمد بن ‌عبدالوهاب، اختصاص به رد عقاید حقه مسلمانان دارد.

یکی از مسایل مهمی که در بیشتر این کتاب‌ها به چشم می‌خورد و نویسندگان وهابی آن را مطرح می‌کنند، مساله اختصاصی دانستن تفسیر اسلام و سنت نبوی به مرکز وحی(حرمین شریفین) و علما و ساکنان آن است و هر گونه عقیده و فکری را که خارج از محیط حرمین در سراسر جهان مطرح شود، باطل می‌دانند.

3- تلاش‌های وهابیت تکفیری از تبلیغا‌ت گسترده تا قتل عام مسلمانان

دانشمندان و مفتیان وهابی خود را متولیان و مفسران جهان اسلام می‌دانند و داعیه رهبری آن را دارند. آنان با فراخوانی متفکران و دانشمندان جهان اسلام و با در اختیار گذاشتن امکانات(کتابخانه و بودجه) در راه این هدف تلاش می‌کنند.

تربیت مبلغان مذهبی داخلی و خارجی در دانشگاه‌های عربستان جایگاه ویژه‌ای دارد؛ مبلغانی که پس از طی دوره‌های لازم، آیین و مرام وهابیت را فرا گرفته و برای معرفی وهابی گری به سراسر دنیا اعزام می‌شوند. بنابر این تبلیغ وهابیت در کشورهای اسلامی مساله‌ای واقعاً جدی است.

اما شکل دیگر عملکرد فرقه وهابیت، عملکرد ناصواب و همراه با خشونت این فرقه است که به اسم اسلام و دفاع از دین خدا، در کشورهای اسلامی شاهد هستیم!. مفتی‌های این فرقه به خود اجازه می‌دهند که به دلایل واهی و به دور از عقل و منطق و حتی دینی که دم از اطاعت آن می‌زنند خون هزاران زن و مرد و کودک و پیر را بر زمین بریزند.

اقدامات اخیر این فرقه منحرف و تکفیری های وابسته به آنان به خصوص در کشور سوریه بر کسی پوشیده نیست. از طرفی در کشورهای مسلمان پاکستان و افغانستان و حتی عراق، سرکردگان وهابی با فتوای تکفیر دیگر مسلمان، ‌مریدان به خواب رفته خود را تشویق به کشتار و قتل عام مسلمانان می‌کنند.

4- دروغ دانستن روایاتی که خلاف مذهب آنهاست به طوری که به تهمت  می گویند به اجما ع مسلمانان(همه مسلمانان ) افکار این  لفرا مثلا باطل و دروغ است در حالی که کسی غیر از خود وهابیت کسی به آن قائل نیست؟
5-وهابیت هر جایی از کتبهای خود را که باعث می شود در مباحثه با دیگر مسلمانان دچار گرفتاری کند به راحتی حذف می کنند بعد می گویند فلانی تو دروغ می گویی چنین مطلبی در کتاب ما نیست  واین در حالی است که این مطلب در کتب آنان بوده  ولی در چاپ جدید آن را حذف کرده اند.مثل نرم افزارهایی که تولید می کنند  در ورژن های بعدی دست کاری شده است!
6-در فن مجادله  خوب کوشش می کنند و با مجادله که بعضی از آنها در انگلیس آموزش داده می شوند سعی در تبلیغ درست جلوه دادن عقاید خود هستند!
7 - یکی از کارهای وهابیت در تبلیغ بدعت های خود تلقین کردن  تهمت هایی است که اصلا روح انسان هم آن را ندیده است وبا این کار مردم بی اطلاع را نسبت به دیگر مسلمانان بد بین می کنند


فرقه وهابیت در این اندیشه است که روزی بتواند از برادران اهل سنت در جهت تحقّق برنامه‌های سیاسی خود استفاده کند که به لطف خداوند و زیرکی همه مسلمانان هیچ گاه به آرزوی خود نخواهند رسید. ان ‌شاء الله.


تاریخ : پنجشنبه 22 بهمن 1394 | 11:38 ب.ظ | نویسنده : عشاق امام موسی کاظم علیه السلام | نظرات

  • paper | فارسی بوک | ماه موزیک