تبلیغات
دیدبان شیعه- بدعت وشیعیان - پیشگویی امام محمد باقر العلوم علیه السلام و انقراض بنى عبّاس توسط هلاكو
مرحوم شیخ كلینى و دیگر بزرگان به نقل از ابوبصیر آورده اند:
روزى با مولایم حضرت ابوجعفر، امام محمّد باقر علیه السلام در مسجد النّبى صلى الله علیه و آله نشسته بودیم ، ناگهان سه نفر به نام : داود بن علىّ، سلیمان بن خالد و ابوجعفر منصور دوانیقى وارد مسجد شدند و در گوشه اى نشستند.
پس از ساعتى ، داود و سلیمان حركت كردند و حضور امام محمّد باقر علیه السلام آمده و سلام كردند.
حضرت فرمود: چرا آن شخص جبّار خودخواه نیامد؟.......


گفتند: یاابن رسول اللّه ! او را معذور دارید.
سپس امام علیه السلام فرمود: به خداى یكتا سوگند، به همین زودى او پادشاه و مالك كشورهاى اسلامى خواهد شد؛ و به دنبالش مردانى دیگر حكمرانى كنند و با خدعه و سیاست خود تمام مردم را خاضع و ذلیل حكومت خود گردانند.
داود بن علىّ به حضرت عرضه داشت : آیا حكومت بنى العبّاس قبل از حكومت شما - یعنى ؛ حكومت امام زمان (عجّل اللّه تعالى فرجه الشّریف ) - مى باشد؟
امام علیه السلام فرمود: آرى ، ریاست و سلطنت شماها قبل از ما خواهد بود.
داود گفت : آیا مدّت حكومت بنى العبّاس مقدّر و معیّن است ؟
حضرت فرمود: آرى ، آنچه بنى امیّه حكومت و ریاست كنند، شما حكومتى دو چندان آن خواهید داشت ، و حكومت شما آلت دست و دستخوش كودكان و بوالهوسان مى گردد؛ و آنان با حكومت چنان بازى كنند كه با توپ بازى نمایند.
داود به همراه سلیمان در كمال خوشحالى از جاى برخاستند تا این خبر مهمّ را براى منصور دوانیقى مطرح كنند.
حضرت آن ها را صدا زد و فرمود: توجّه داشته باشید كه حكومت شما تا مادامى تداوم دارد كه در كشتن ما - اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام - نقشى نداشته باشید؛ وگرنه درون خاك از روى زمین برایتان بهتر و سزاوارتر خواهد بود؛ و در آن صورت هیچ یار و یاورى نخواهید داشت .
و هنگامى كه این خبر را به منصور دوانیقى گزارش دادند، او سریع حركت كرد و با شتاب نزد امام محمّد باقر علیه السلام آمد؛ و پس از عرض سلام ، آنچه را كه از سلیمان و داود شنیده بود به حضرت عرض كرد؛ و سپس افزود: یاابن رسول اللّه ! آیا این سخنان و پیشگوئى ها صحّت دارد؟!
امام علیه السلام در جواب ، فرمود: آرى ، آنچه را كه برایت گفته اند درست مى باشد؛ و سپس حضرت همان سخنان و مطالب را تكرار نمود و پس از آن افزود: حكومت و ریاست در دست شما و به فرمان شما خواهد بود تا هنگامى كه از جانب شما آسیب و گزندى به ما نرسد، ولى چنانچه بخواهید خون ما را بریزید و یكى از ما - خاندان رسالت را با شمشیر یا زهر - به قتل برسانید، در آن صورت به غضب خداوند قادر متعال گرفتار مى شوید؛ و در آن هنگام سلطنت و ریاست شما مُنقرض مى گردد.
و خداوند حكیم یكى از بندگان پست و ناچیز خود را(1) بر شما مسلّط مى نماید؛ و حكومت شما - بنى العبّاس - توسّط او نابود و مُنقرض خواهد گشت .(2)
--------------
1-- تمام محدّثین و مورّخین گفته اند: او هلاكوخان بوده است .
2- فروع كافى : ج 8، ص 210، بحارالا نوار: ج 46، ص 341، ح 33تاریخ : یکشنبه 29 شهریور 1394 | 03:28 ب.ظ | نویسنده : عشاق امام موسی کاظم علیه السلام | نظرات

  • paper | فارسی بوک | ماه موزیک